Above Nav Container

Utility Container

Search Trigger (Container)

Button (Container)

Mobile Menu Trigger (container)

Off Canvas Navigation Container

Several HCS Athletes Receive Honors

Posted on October 13, 2021 // Updated on June 9, 2022

Congratulations to our athletes for receiving these incredible honors!

GO EAGLES

Baseball Preseason Super Team: Andrew Wiggins

Indiana Junior All-Star Team: Myles Colvin (Boys Basketball)

All-State:
  • Myles Colvin (Boys Basketball)
  • Jake Lemming (Boys Tennis) - Honorable Mention
  • Alayna Tesnar (Softball, 2nd Team)

Academic All-State:
  • Zane Barnett (Boys Tennis)
  • Audrey Booher (Girls Soccer & Girls Basketball)
  • Caroline Curnutt (Girls Soccer)
  • Evie Gordan (Cross Country)
  • Allyson Hatcher (Girls Tennis)
  • Noelle Hooper (Girls Soccer)
  • Greta Hunsaker (Girls Soccer)
  • Mason Kay (Boys Basketball)
  • Riley Kelley (Swimming) - Honorable Mention
  • Jake Lemming (Boys Tennis)
  • Grace Marshall (Girls Basketball)
  • Katy McCloskey (Volleyball)
  • Ellie McDonald (Girls Golf)
  • John McLimore (Boys Basketball)
  • Molly Mullinix (Swimming)
  • Brynna Moore (Girls Soccer)
  • Elise Pauwels (Volleyball)
  • Anna Peduto (Girls SOccer)
  • Emma Pippin (Cross Country) - Honorable Mention
  • PJ Pizarro (Cross Country) - Honorable Mention
  • Meredith Procise (Swimming) - Honorable Mention
  • Savannah Scholl (Volleyball)
  • Maggie Vander Wiele (Girls Soccer)
  • Boys Tennis Team

All-Conference:
  • Audrey Booher (Girls Basketball)
  • Myles Colvin (Boys Basketball)
  • Bella Deaton (Girls Golf)
  • Abby Foulk (Girls Soccer)
  • Noah Hamm (Boys Soccer)
  • Kendall Hickey (Volleyball)
  • Jake Lemming (Boys Tennis)
  • Grace Marshall (Girls Basketball)
  • Ellie McDonald (Girls Golf)
  • John McLimore (Boys Soccer)
  • PJ Pizarro (Cross Country)
  • Luke Tiernon (Boys Tennis)

All-District:
  • Abby Foulk (ISCA 2nd Team, Girls Soccer)
  • Noah Hamm (ISCA 2nd Team, Boys Soccer)
  • Jake Lemming (Boys Tennis)

All-City:
  • Kyle Antoine (Football)
  • Zane Barnett (Boys Tennis)
  • Calie Beikes (Softball)
  • Madi Bell (Girls Tennis)
  • Reagan Bell (Girls Golf)
  • Abby Boles (Girls Tennis)
  • Audrey Booher (Girls Basketball)
  • Colton Brown (Football)
  • Carsyn Burdine (Girls Soccer)
  • Kya Crooke (Girls Soccer)
  • Bella Deaton (Girls Golf)
  • Ella Eggers (Cross Country)
  • Abby Foulk (Girls Soccer)
  • Noah Hamm (Boys Soccer)
  • Zach Hastings (Boys Tennis)
  • Kendall Hickey (1st Team, Volleyball)
  • Tim Jackson (Football) - Honorable Mention
  • Carter Klopfenstein (Boys Tennis)
  • Jake Lemming (Boys Tennis)
  • Zach Lemming (Boys Tennis)
  • Amaya Lowry (1st Team, Volleyball)
  • Emy Lozano-Fuentes (Girls Soccer)
  • Grace Marshall (Girls Basketball)
  • Joslyn Marshall (Girls Basketball) - Honorable Mention
  • Ellie McDonald (Girls Golf)
  • John McLimore (Boys Soccer)
  • Brynna Moore (Girls Soccer)
  • AJ Neal (Football) - Honorable Mention
  • CJ Opper (Football) - Honorable Mention
  • Ethan Orstead (Football)
  • PJ Pizarro (Cross Country)
  • Alex Raber (Cross Country)
  • Sami Reinhart (Grils Tennis)
  • David Reynolds (Boys Soccer)
  • Cole Riggle (Cross Country)
  • Zac Schloemer (Football)
  • Reid Schrock (Boys Tennis)
  • Dalton Sheltz (Boys Soccer)
  • Alayna Tesnar (Softball)
  • Ari Thompson (Softball)
  • Luke Tiernon (Boys Tennis)
  • Ari Thompson (Softball) - Honorable Mention
  • Collin Thompson (Football)
  • Jana Webb (Softball)
  • Bella Wynja (Volleyball) - Honorable Mention


All-City Tournament Team:

  • Jana Webb (Softball)

All-Invitational Team:
(North Central Paul Loggan Foundation Girls Soccer Invitational)
  • Carsyn Burdine
  • Kya Crooke
  • Emily Lazano-Fuentes